1. června 2021 proběhlo první LGBT+ forum finančního sektoru v rámci platformy Pride Business Forum. Cílem bylo otevřít diskuzi na téma LGBT+ rovnosti na pracovišti v českém finančním sektoru a přiblížit konkrétní příklady dobré praxe, jak lze tyto principy na pracovišti zavádět. Podívejte se na záznam.
14:05 – 14:15 | KEYNOTE INTERVIEW s Jonem Millerem (Open For Business) Neexistuje žádná inovace bez diverzity, inkluze a LGBT + rovnosti
14:15 – 14:45 | PANELOVÁ DISKUZELGBT+ rovnost na pracovišti jako součást ESG kritérií v českém bankovním sektoru – příklady dobré praxe
14:45 – 14:55 | Q&A
14:55 – 15:15 | PRIDE VOICESJak se žije LGBT+ lidem v českém finančním sektoru?
15:15 – 15:20 | PREZENTACE VÝSLEDKŮ VÝZKUMUSituace LGBT+ osob na českém pracovišti a ve finančním sektoru s Czeslawem Walkem
15:20 – 15:45 | PANELOVÁ DISKUZEDalší kroky
15:45 – 15:55 |Q&A
15:55 – 16:00 | PODĚKOVÁNÍ A ZAKONČENÍS moderátorkami Adélou Horákovou a Lenkou Bártovou
Vysílání bylo připraveno ve spolupráci se společností Deloitte
Pride Business Forum je partnerem Prague Pride, z.s. v projektu OUT (č. 881931), financovaném z programu Evropské unie Práva, rovnost a občanství (2014 – 2020)
Detaily
Jon Miller
Jon Miller je partnerem ve společnosti Brunswick Group a spolupracuje se společnostmi na prosazování pozitivního přínosu, který mohou ve světě mít, a pomáhá jim spojit se s širším publikem. Pracoval v mnoha odvětvích s globálními společnostmi po celém světě, od USA přes Asii až po Afriku. Byl Strategy Director pro Mother, jednu z nejoceňovanějších kreativních agentur na světě, jež je držitelem ocenění Campaign’s Agency of the Decade. Jon vytvořil kampaně pro mnoho nevládních organizací, včetně Amnesty, Greenpeace a WWF. Vedl skupinu čtrnácti globálních společností k založení Open for Business, první obchodní koalice podporující začlenění leseb, gayů, bisexuálů a transsgender osob (LGBT) po celém světě. V letech 2015 a 2016 byl Financial Times vybrán jako jeden z top 100 LGBT Executives. Vydal dvě knihy: Everybody’s Business: The Unlikely Story of How Big Business Can Fix The World (spoluautorka Lucy Parker) a he Business of Brands (spoluautor David Muir).
Michal Nebeský
Michal Nebeský je generální ředitel Citibank Europe plc pro Českou republiku. V Citibank pracoval již mezi lety 1991 a 2008, kdy působil na několika vysokých manažerských pozicích, v roce 2002 se stal ředitelem oddělení řízení úvěrových rizik v České republice. Od roku 2006 se jeho zodpovědnost navíc rozšířila o další země centrální Evropy jako Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, státy bývalé Jugoslávie a Pobaltí.
V roce 2008 nastoupil na post náměstka generálního ředitele Česká drah pro ekonomiku. Za působení v této pozici získal ocenění, které vyhlašuje Klub finančních ředitelů, a sice Finanční ředitel roku 2010.
Od listopadu 2012 řídí pobočku Citibank Europe plc v České republice.
Michal Nebeský absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, fakultu mezinárodního obchodu a financí. Má tři dcery a mezi jeho koníčky patří dobré knihy, barokní hudba a sport, především triatlon.
Marcela Suchánková
Členka představenstva ČSOB, vrchní ředitelka zodpovědná za HR, IT, projekty, právní útvar, operations a správu budov.
Patří k nejvlivnějším ženám českého finančního sektoru. V nejvyšším bankovnictví se pohybuje přes 20 let a celou svou kariéru spojila s ČSOB. V roce 1997 přišla do oddělení Komunikace v a v roce 1999 přestoupila do Retailového bankovnictví. Od roku 2013 působila v představenstvu ČSOB Penzijní společnosti, kde se následně ujala role předsedkyně představenstva a výkonné ředitelky. V letech 2015 až 2016 zastávala funkci výkonné ředitelky Lidských zdrojů v ČSOB. 1. března 2017 byla jmenována členkou představenstva odpovědnou za oblast Lidé a komunikace. Od 1. ledna 2019 k HR a správě budov přebrala řízení IT, Enterprise architekturu skupiny ČSOB a Zpracování operací a nákup. Ve skupině přímo pod ni spadá přes dva tisíce lidí.
Vystudovala Fakultu informatiky a statistiky na VŠE v Praze. Následně získala MBA na US Business School Prague (Rochester Institute of Technology). Ve volném čase se ráda věnuje sportu, především běhu. Marcela Suchánková je vdaná. S manželem, který pracuje také v ČSOB, mají dvě dcery.
Klára Escobar
Od ledna 2020 je HR ředitelkou skupiny MONETA, do které se vrátila po více než 3 letech strávených jako ředitelka HR v Hello bank! Od konce června 2020 je zároveň členkou představenstva MONETA Stavební Spořitelna, na začátku května letošního roku byla zvolena zaměstnanci jako členka dozorčí rady MONETA Money Bank. Má za sebou přes 15 let zkušeností z HR v různých odvětvích. Vystudovala obor sociologie a andragogika na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.
Karolína Kříženecká
Je ředitelkou korporátní komunikace banky ING Česká republika a od letošního května také marketingovou ředitelkou. Významnou složkou její agendy je také společenská odpovědnost.
Do ING přišla před rokem ze společnosti Hochtief CZ, kde šest let vedla oddělení komunikace, předtím působila 11 let ve společnosti Siemens. Téměř 20 let se aktivně zapojuje do života neziskového sektoru v ČR. Organizuje dobrovolníky, podporuje dárcovské aktivity firem i jednotlivců, o CSR přednáší na VŠE, poskytuje konzultace neziskovým organizacím a v současné době ve svém volném čase pracuje také jako členka Rady pro hodnocení spolehlivosti neziskových organizací. Je absolventkou řady mezinárodních programů zaměřených na rovné příležitosti žen a mužů, a to jak v oblasti byznysu, tak i sportu.
Mimo svoji pracovní náplň je hlavní trenérkou nejlepšího ženského týmu pozemního hokeje v ČR SK Slavia Praha, se kterým získala 5 mistrovských titulů. V současné chvíli působí také jako hlavní trenérka reprezentace kategorií U16 dívek i chlapců a vede první parahokejový tým mentálně postižených pozemních hokejistů v ČR.
Petra Ondrušová
Petra po studiích na střední škole žila dva roky v USA, kam původně odjela pouze na léto dělat instruktorku do sportovního kempu, ale rozhodla se zůstat delší dobu, cestovat a studovat. Po návratu do Čech svoji kariéru zahájila ve firmě s rychloobrátkovým zbožím na obchodní pozici. Následně se přesunula do finančního oboru a pustila se do studia podnikové ekonomiky a managementu na VŠE. V roce 2003, kdy nastoupila do Citibank, se na manažerské pozici začala věnovat prémiovému bankovnictví. Později stála u budování služby pro bonitní klienty HSBC. Od roku 2010 pracuje pro Českou spořitelnu. Působila na různých manažerských pozicích, od manažerky Premier centra až po ředitelku Erste Premier. Po 1,5 roční mateřské dovolené se nyní jako šéfka pro diverzitu věnuje stanovení strategie a priorit České spořitelny v této oblasti.
Markéta Tvrdá
Markéta Tvrdá je partnerkou pražské pobočky největší advokátní kanceláře na světě, Dentons. Má více než 20 let praxe, zaměřuje se na právo nemovitostí a je také spolu vedoucí pražského týmu nemovitostní praxe. Má magisterský titul z pražské právnické fakulty a inženýrský titul z Vysoké školy ekonomické. Uvnitř Dentons se zapojuje do aktivit podporující LGBT+ diverzitu a inkluzi na pracovišti. Je jedinou ženou ve vedení pražské kanceláře. Svůj volný čas tráví nejčastěji s rodinou, v přírodě nebo při sportu.
Martina Schiestlová
Martina je ředitelkou oddělení lidských zdrojů Deloitte v ČR. Ve firmě působí od roku 2006, dříve pracovala pro poradenské společnosti zaměřené na oblast personálního řízení. Je absolventkou Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.
Petr Vykopal
Petr dlouhodobě spojil svoji pracovní cestu s finanční skupinou ČSOB, ve které byl od roku 1999 v Českomoravské stavební spořitelně (Liška) zodpovědný za řízení reklamy a brandu a později, v pozici ředitele HR, za řízení lidských zdrojů. V rámci agendy HR a CSR se Petr angažoval v projektech věnovaných firemním hodnotám a diverzitě.
Od roku 2018 se plně věnuje koučování v rámci svého Koučovacího ateliéru. Zároveň je od roku 2019 mentorem v poradně S barvou ven a spolupracovníkem Servisu vztahů v nadaci Women for Women. Od roku 2020 je autorem vlastního FB a YT projektu rozhovorů s inspirativními lidmi NA VLNĚ.
Pet Heinriche
V ČSOB je na pozici aplikačního inženýra, poskytuje provozní podporu pobočkové síti ČR a SK. V oblasti platebního styku pracuje nepřetržitě od roku 1985, kdy ve Výzkumném ústavu spojů a ve Výpočetní a kontrolní ústředně spojů byla zapojena do projektů automatizace poštovního platebního styku a hromadného zpracování dat finančních transakcí. Tyto aktivity vyústily v přímého předchůdce současného sytému automatizace pošt APOST a především pak roku 1990 v založení Poštovní banky, v jejímž zakládajícím týmu Pet pracovala. Od té doby je v bance nepřetržitě činná na různých analytických pozicích; kontinuálně přechází mezi organizacemi tak, jak se mění její zaměstnavatel – PB, IB, IPB, PVT, ČSOB.
Původně chtěla studovat zahradní architekturu, což jí ale v minulém režimu nebylo umožněno. Tedy absolvovala alespoň střední ekonomickou školu s orientací na poštu. V oboru poštovnictví prošla všemi myslitelnými pozicemi až po administrátora pošt. Své provozní zkušenosti pak využívala ve svém dalším profesním životě.
Po roce 2000 se, mimo oficiální platformy, angažovala v popularizaci trans-problematiky. Byla členku TransFora, zúčastňovala se odborných seminářů i akcí pro širokou veřejnost, vystupovala v televizních pořadech. Na internetu publikovala sbírku tras-poesie. Pracuje v neziskovkách, píše, fotografuje, uvádí literární večery. Průběhem času se stala otcem dcery a syna.
Lenka Bártová
Lenka Bártová se věnuje fundraisingu již více než 11 let, z toho 3 roky ve spolku Prague Pride. Je spoluautorkou a moderátorkou podcastu Needo Talks, často moderuje i další akce. Měla kavárnu, kde zaměstnávala rodiče dětí s postižením. Propojením všech profesí je umění přesvědčit lidi, aby se z nich stali dárci, nebo podporovatelé minorit
Adéla Horáková
Adéla Horáková boří trochu stereotypy. Je komerční advokátka, která pracovala na největších transakcích v zemi pro velké firmy. Zároveň je občanská lobbistka, která brání ty, které mají v naší společnosti nerovné postavení.
Vystudovala právo v Brně (2004), Erasmus strávila na univerzitě v Británii. Doktorský titul z práva získala na Karlově Univerzitě v Praze (2011). Kariéru započala stáží v Evropské komisi v Bruselu na generálním direktorátu "Podnikání". Následovala stáž v bruselské kanceláři německé advokátní kanceláři Kuhbier, kde se zabývala nelegálními státními podporami. Protože se chtěla stát advokátkou, zamířila zpět do Prahy. Následovalo 11 let ve velkých mezinárodních advokátních kancelářích. Nejdříve Clifford Chance, pak francouzská firma Gide Loyrette Nouel a nakonec největší advokátní kancelář na světě Dentons. Z pozice koncipientky se vypracovala na úroveň Senior Associate. Advokátní zkoušky složila úspěšně v roce 2010. Vyzkoušela si mnoho oblastí práva, od finančního, korporátního až po nemovitosti. Pak ale chtěla změnu. Zůstala v Dentons, ale z advokátky přešla na pozici manažerky pro bono a diverzity. Měla na starosti 25 kancelářích ve 20 zemích po celé Evropě. A vedla s nimi debaty o tom, co je to diverzita a inkluze, proč je to pro společnost dobré a jak toho dosáhnout. Zároveň začala působit jako dobrovolnice v české LGBT organizaci PROUD. Zpočátku jako právní poradce, později byla zvolena do výkonné rady.
Byla jednou z těch, které v Čechách stály u počátků iniciativy Jsme fér. Ta má za cíl rovné a svobodné manželství pro všechny, bez ohledu na to, koho milují. Adéla se ve Jsme fér věnuje primárně lobbyingu, komunikaci a zastupování iniciativy na veřejnost. Adéla hovoří anglicky a francouzsky.
Date: 01/06/2021
Start time: 14:00 CET
End time: 16:00 CET
Na tomto webu používáme cookies k zajištění některých funkcí a zjištování návštěvnosti. Kliknutím na přijímám s tímto souhlasíte.Více info
Tyto webové stránky používají soubory cookie pro lepší zkušenost s procházením tohoto webu. Z těchto souborů cookie jsou ve vašem prohlížeči uloženy soubory cookie, které jsou klasifikovány jako nezbytné, protože jsou nezbytné pro fungování základních funkcí webových stránek. Používáme také soubory cookie třetích stran, které nám pomáhají analyzovat a pochopit, jak tyto webové stránky používáte. Tyto soubory cookie se ve vašem prohlížeči ukládají pouze s vaším souhlasem. Máte také možnost se z těchto souborů cookie odhlásit. Odhlášení od některých z těchto souborů cookie však může mít vliv na vaše prohlížení.
Nezbytné cookies jsou zásadní pro správnou fuknčnost webu. Tato kategorie zahrnuje pouze cookies, které zajišťují základní a bezpečnostní funkce webu. Tyto cookies nesbírají žádná osobní data.
Soubory cookie, které nejsou pro fungování webových stránek nezbytně nutné a používají se zejména ke shromažďování osobních údajů uživatelů prostřednictvím analytických nástrojů, reklam nebo jiného vloženého obsahu, se označují jako nepotřebné soubory cookie. Před spuštěním těchto souborů cookie na vašich webových stránkách je nutné získat souhlas uživatele.